Blog Yazarı Olmak İster misin?

Kaleminize güveniyorsanız, bloğumuzda özgürce web, hosting, teknoloji ve programlama dilleri üzerine makale yazabilirsiniz. Bizde sizi sürekli hediye kuponlar ile ödüllendiririz. Blog Yaz!


Aynı İnternet Ağına Bağlı Başka Bir Cihazdan Localhosta Bağlanma

Tahmini okuma 0 dakika 47 saniye Görüntülenme: 51

Wifi veya kablolu ortak interneti kullanan kaç cihazınız varsa aynı ortak internet ağında bulunmak koşulu ile ana bilgisayarınızdan açtığınız localhosta bağlanmanız mümkün. Localhost programınızın adı XAMPP, WAMP, APPSERVER, MAMP ne olursa olsun farketmeksizin ana bilgisayarınızda ki localhostta bulunan sitelere erişim yapabilirsiniz. Bunu sadece windows bilgisayarlar için anlatacak olsamda diğer işletim sistemlerini tercih edenler için de durumun pek farklı olmayacağını düşünüyorum.

  1. Başlat ara kısmına cmd yazalım
  2. Konsol açılacak buraya ipconfig yazalım.
  3.  IPv4 Address ile başlayan ip adresi sizin diğer cihazlardan erişim sağlayabileceğiniz http://localhost'a denk düşen adrestir.

Yani localde şöyle bir projeniz var ise http://localhost/ajans siz artık aşağıdaki resimdeki ip adresine göre cep telefonu gibi başka cihazdan şöyle erişim sağlayabilirsiniz. http://192.168.1.2/ajans şeklinde.


1 ay önce Özkan Işık tarafından yazıldı. Son güncelleme 29.08.2022 04:27

Yorum Yap


İlk yorumu yapan sen ol!
Blogtan Son Yazılar

Yeni Ürünlerden İlk Siz Haberdar Olun!

Şimdi abone olarak yeni ürün ve indirim kampanyalarından anında faydalanın!

veya üye olmak isteyebilirsiniz

Üye Ol